top of page
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Mik azok az illóolajok? Hogyan használjuk?

  • Writer: Ági
    Ági
  • Apr 11, 2021
  • 2 min read

Updated: Apr 19, 2021



Mik az illóolajok?

Az illóolajok a gyógynövény immunrendszere. A kinyert illóolajak nagyon erősek. Pl. 1 csepp borsmenta illóolaj megfelel 28 csésze borsmentateának


Hogyan készülnek?

Kinyerési módja többféle lehet: hidegsajtolás (citrus féléknél), gyantacsapolás és még rengeteg féle, de a legismertebb a vízgőz desztilláció, aminél nem mindegy, hogy a virág milyen állapotában, napszakban kerül begyűjtésre és hány fokon van desztillálva. Egy illóolajnak akár több, mint 300 alkotórésze lehet, melyek közül több magas hőfokon károsulhat/elveszhet így ugye tényleg nem mindegy a hőfok sem. Olyan ez, mint egy jóféle. zamatos pálnika. Pálinkát bárki tud főzni, de ízesre, zamatosra nem mindegy hány fokon főzzük ki! ;)


Hogyan használjuk őket?

Angol módszer: kevés illóolajat használnak nagy higításban masszázzsal viszik fel a kívánt testrészre.

Francia módszer: higítatlanul vagy kevés higítással helyileg alkalmazza és belsőleg is fogyasztja.

Német módszer: diffúzálva

Esetleg kombinálva. Mindig attól függ, hogy az egyénnek mire van szüksége, milyenek a lehetőségei és a fizikai állapota.



Belsőleg fogyaszthatóak?

Egyedülállóak a piacon a Young Living fehér címkés illóolajai, melyek belsőleg is fogyaszthatóak. Csak a fehér címkés fogyasztható belsőleg! A magas elvárású és komoly minősítési európai vizsgálatokon átment, engedélyezve van a fehér címkés illóolajak belsőleges fogyasztása! Első használatnál mindenképpen vigyázzunk a kezdési mennyiségre 1 cseppnél semmiképp ne kezdjünk többel. Fűszerek használatánál akár a fogpiszkálót belemártva próbáljunk először ízesíteni.


Hígítva/hígítatlanul masszírozva?

Vannak olajok, melyeket csak hígítva lehet használni, az üvegen is fel van tüntetve! Kérdés esetén szívesen segítünk! Későbbiekben ezzel kapcsolatban megosztok egy táblázatot is. Hígíthatunk hidegen sajtolt, szűz olajokkal: olíva, kókuszolaj, mandulaolaj, de akár V-6 keveréket is használhatunk biztonsággal, ezt kifejezetten erre és masszázsra fejlesztettek ki.


Hogyan diffúzáljuk?

Diffúzálással érdemes kezdeni az illóolajak használatát. Első körben citromot ajánlom, azt mindenki szereti és tényleg sok mindenre jó. 3-4 csepp kezdésnek tökéletes, de légtér nagyságától függően és az illető tűrőképességétől függően akár 5-8 csepp is jó lehet. Viszont! Az alábbi felsorolás ezelőtt is tartsuk észben!


Mire figyeljünk oda?

Biztonságos használat!!!

  • Alkart kicsit megkapargatva, rá cseppentve egy cseppet, 48 órát várva, hogy pirosodik-e. Minden új illóolaj használata előtt érdemes kipróbálni!!!

  • Citrus félék napon használva fényérzékenyítőek lehetnek!!! Keverékekben is találhatunk belőlük pl. StressAway. Vagy ne használjuk őket, ha tudjuk, hogy napra megyünk, vagy olyan helyre kenjük, ahol fény nem éri pl: talpra, fül mögé, ruha alá.

  • Gyermekeknél sok illóolaj nem használható ilyen pl. a borsmenta, mely sok illóolaj keverékben is megtalálható. Érdemes megkérdezni, hogy melyik használható gyermeknél.

  • Ha bármiféle probléma adódik, például pirosodás, kellemetlen hideg érzet (borsmenta), kellemetlen meleg érzet (szegfűszeg) akkor NE MOSSUK! hanem inkább hígítsuk vivőolajjal!

  • Régi típusú teamécseses párologtatóba ne használjuk az illóolajat, 60 fok felett károsodik az illóolaj. Illatát megtartja, de terápiás hatását elveszti. Ez vonatkozik a sütikbe, ételekbe használt belsőlegesen fogyasztható illóolajak esetében is.

Minőség!

Nem véletlenül használom a Young Living termékeit, de erre egy külön posztot szánok! A lényege az, hogy akármilyen illóolaj használata nem biztonságos és az sem biztos, hogy a várt hatást érjük el vele! Attól még, hogy valamire "100%-os" van ráírva nem biztos, hogy nincsenek benne káros anyagok és egyáltalán nem biztos a terápiás hatás sem!


Ajánlom figyelmedbe a következő posztokat is, ha szeretnél megtudni többet a terápiás minőségű, tiszta illóolajokról!


Comments


Work Desk
Kövess Facebookon is!

© 2021 by Szurokfű blog. Proudly created with Wix.com

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page